کرادفاندینگ

سرمایه گذاری جمعی (کرادفاندینگ)

کرادفاندینگ ( crowdfunding )یا تامین مالی جمعی بخش اصلی این فرایند را سرمایه های خرد مردمی تشکیل میدهند. 

افراد با تامین سرمایه یک پروژه یا خرید کالا یا خدمت آنها را به سرانجام میرسانند و مشارکت آنها در سود و یا سایر منافع پروژه و یا تجارت خواهد بود.    

با توسعه اینترنت و توسعه کارکرد های آن به شئون مختلف زندگی بشری ، تامین سرمایه نیز از این قاعده مستثنی نبوده است و امکان ارتباط بر خط با احاد مردم علاوه بر امکان تراکنش های مالی برخط سبب شد تا سکو (پلت فرم) های تامین مالی جمعی شکل بگیرند. 

با توجه به توسعه اینترنت و تاثیر سریع آن بر رفتار و فرهنگ مردم، تامین سرمایه هم از این توسعه بی نصیب نمانده و امکان ارتباط آنلاین بیشتر مردم و امکان تراکنش های مالی آنلاین، بستری برای رشد پلتفرم های تامین مالی جمعی شد.

ویژگی های این نوع سرمایه گذاری

صادرات

صادرات کالا و خدمات یکی از موارد مهم برای حیات اقتصادی یک کشور است. به نظر می رسد تامین مالی جمعی با جذب مشارکت مردم در تامین سرمایه مورد نیاز برای صادرات می تواند این امر را برای صادر کنندگان خرد آسان کند.

پروژه های اقتصادی

: با جمع شدن سرمایه های خرد مردمی مشارکت در پروژه های اقتصادی میسر شده و در طول فعالیت پروژه افراد از منافع حاصل بصورت سود نفع خواهند برد.

ویژگی های کرادفاندینگ

 
 
سریع بودن جذب سرمایه

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

 
 
پیشبینی بازار بیش رو

از آنجائی که بازاریابی بخش بزرگی از بودجه کسب‌وکار را به خود اختصاص می‌دهد، استفاده از سامانه‌های تامین مالی جمعی (کرادفاندینگ) کمترین هزینه ممکن برای گسترش برند و یا یک پروژه رو به همراه خواهد داشت. 

 
 ریسک‌پذیری بالا  

نظام بانکی ذاتاً برای تحمل ریسک های اقتصادی طراحی نشده است و توانایی تحمل ریسک در پروژه های دارای ریسک بالا را نداشته و باعث می شود ریسک تماماً برعهده ی خود صاحب پروژه باشد حال آنکه در مدل تامین مالی جمعی افراد می توانند در ازای امید به سود بیشتر در پروژه هایی با سطح ریسک بالا تر از صفر مشارکت کنند   

سرمایه گذاران ما

علی کریمی

سرمایه گذار فرشته

رضا حسینی

سرمایه گذار فرشته

در خبرنامه سایت ما عضو شوید

برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها ، تبلیغات و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ثبت نام کنید.
خیر، متشکر
X